Hra Pokémon v kocôčke

v kategórií: Články
prečítaní: 1434

Hra Pokémon vo veľmi maličkej kocke


Návod (veeeľmi instatný a z rýchlika) pre ľudí, ktorí chcú vedieť o čom tá hra Pokémon asi je.


Hra má dva spôsoby hrania:

1. Zberateľská

2. Aktívna hra


1. Pri zberateľskej verzii ide o jednoduchý cieľ: zozbierať všetky karty Pokémnov aké len existujú. Je to veľmi finančne náročné a prakticky nemožné.

2. Aktívna hra: hra má normálne pravidlá, podobne ako pri iných spoločenských hrách. Dokonca má aj svoju ligu. A o tomto spôsobe hry bude tento „návod“.


Takže začíname:

Bojujú tu dvaja trenéri so svojimi Pokémonmi, používajú pri tom okrem Pokémonov ešte aj karty energií a trenérske karty.
Za porazených Pokémonov si ťahajú karty z kôpky odmien.


Čo k tomu potrebuješ?

Predovšetkým 60 kariet každý. Aké si kúpiť? Hlavne si netreba kupovať tzv. Boostre (baličky s 11 kartami) pretože tak by si mal málo energií a veľa nepoužiteľných Pokémonov.

Vhodné sú dve alternatívy:

1. Ak ste v rodine dvaja súrodenci ideálny je 2 - Player Starter Set. Ten je vhodný pre dvoch hlavne preto, že obsahuje dva rovnocenné balíky po 30 kariet. Takže si môžete hneď zahrať taký mini-zápas. (obsahuje bojový a fire typ a holo foliového Machampa z prvej edície ako bonus, 61 karta, v prvom mini zápase nepoužívať! to by nebolo fér)

2. Ak si jedináčik, prípadne je medzi vami veľký vekový rozdiel, kúpte si Them Deck - predkonštruovaný balik. Tých je však viac druhov, ale pretože je možné zistiť si presne aké a koľko kariet je v danom balíku nie je problém vybrať si. Dobrý je napr. Zap! ktorý obsahuje dobrých psychikov (pokémonov s psychickou druhov energie, existujú aj iné druhy energií napr. Listová, vodná a pod.) alebo Overgrowth s Bulbasurom či Gyaradosom.

Teraz už máte zaklad. Ešte ale potrebujete pár drobností:
Počítadla zranení: (či už ste si zvolil alternatívu 1 alebo 2 mali by ste ich mať) môžu to byť hocijaké kamienky , žetóny alebo oficiálne počítadla. Ich zmysel je takýto - útok vezme súperovi nejaký počet bodv (HP-hitpoints), ale ako to zaznačíš? Nad kartu zraneného Pokémona dáš za každých 10 zobratých HP jeden žetón.
Minca (coin): nato načo sa mince používajú okrem platenia? Správne na losovanie. K niektorým útokom musíš hádzať mincu aby si upresnil výsledok. Použiť sa dá  samozrejme obyčajná minca alebo oficiálna.

Takže teraz si už materiálne pripravený. Teraz to už len natlačiť si to do hlavy a hra a môžeš sa pridať k pokémnoským šialencom :)