1. Úvod

v kategórií: Aby dojčenie bolo úspešné - Dr. Jack Newman, FRCPC
prečítaní: 1437

Úvod Konferencia Aby dojčenie bolo úspešné Občianske združenie MAMILA v spolupráci so Slovenským výborom pre UNICEF a s Úniou materských centier organizovalo v dňoch 10. - 11. júna 2006 konferenciu s názvom Aby dojčenie bolo úspešné.
Prednášajúcim bol popredný svetový expert v oblasti dojčenia a pediater, Dr. Jack Newman, FRCPC, z Kanady. Na konferencii sa prezentovalo všetko, čo je pre úspešné dojčenie potrebné, vrátane toho, čo urobiť, aby sa bábätko prisalo, ako zistiť, či bábätko pije mlieko a či ho má dostatok, ako podporiť tvorbu mlieka, ako postupovať, keď bábätko nedostatočne priberá, ako prekonať problémy s dojčením v prvých dňoch po pôrode ako aj neskôr, vrátane otázky dlhodobého dojčenia.
Na tejto dvojdňovej konferencii boli prezentované vedecké štúdie a postupy, ktoré predstavujú inovatívny prístup k otázke dojčenia, overený v spomínanej detskej nemocnici v kanadskom Toronte.
Súčasťou prednášok bol aj názorný fotografický materiál spolu s videoukážkami správnych postupov pri dojčení ako i riešenia problémov.
Spomínané postupy sa môže naučiť každá mamička a riešenia, ktoré Dr. Jack Newman ponúka, sú riešeniami, ktoré dojčenie nijakým spôsobom nenarúšajú, berú do úvahy pocity matky a podporujú jej sebavedomie.
Dr. Jack Newman sa zaoberal aj otázkou viny pri neúspechoch v dojčení, bolesťou počas dojčenia a dojčením, ktoré je sprevádzané zdravotnými problémami dieťaťa alebo matky.
Prinášame Vám stručné informácie, ktoré počas konferencie zazneli.